Produkto nauda

Svarainių cukatai – tai nepakartojamo skonio saldžiarūgštis skanėstas, kuris gali būti puikus vitaminų ir energijos šaltinis mokinio priešpiečių dėžutėje! Ar pastebėjote, kad kartais norisi sveikai pasmaguriauti? Todėl rekomenduojame šį produktą, kuris gali būti nepamainomas, kai norisi ko nors ypač gurmaniško. Šis skanėstas yra gausus vitaminų, mineralų ir bioaktyvių medžiagų, o taip pat ir puikus energijos šaltinis!

Svarainiai – tai lietuviška citrina, pasižyminti vitaminų įvairove (C, B1, B6) ir mineralais (varis, geležis, kalis, magnis). Tokia sudėtis lemia, kad svarainiai yra labai naudingi ne tik bendrai geros sveikatos būklei palaikyti, bet ir imuninės sistemos stiprinimui. Be to, svarainiuose gausu stiprių antioksidantų, kurie gali sumažinti įvairius uždegimus ir apsaugoti organizmą nuo lėtinių ligų.

Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad svarainių sultys, sirupai ir arbatos gali apsaugoti žarnyno audinius nuo pažeidimų, susijusių su uždegiminėmis žarnyno ligomis. Taip pat gali gydyti skrandžio opas, padėti suvaldyti nėštumo keliamą pykinimą ir sumažinti refliukso simptomus.

Receptai:

Įberkime į arbatinuką 1 -2 arbatinius šaukštelius žaliosios arbatos, keletą kubelių imbiero šaknies ir nedidelę saujelę džiovintų svarainių. Svarbu plikyti karštu, bet ne verdančiu vandeniu ir palikti 3 – 5 minutes prisisotinti. Kai arbata atvės iki 40 – 45 laipsnių, galima pilti į puodelius ir saldinti specialiu medumi arbatai (nuoroda). Į sveikatą!

Svarainių arbata su imbieru ir medumi

Svarainių kompotas su uogomis ir vaisiais

Į karščiui atsparų indą įdėkime saują džiovintų svarainių ir obuoliukų skiltelių (nuoroda) bei aviečių (galima įdėti ir kitų turimų uogų). Užpilkime verdančiu vandeniu ir palikime prisisotinti. Skanaus!

Svarainių gėrimas su citrina (imuninei sistemai stiprinti)

Į ąsotį įpilkime drungno virinto vandens ir įpjaustykime kelis citrinos griežinėlius bei supilkime apie 150 ml svarainių sirupo. Pastebėkime, kad 2 litrams gėrimo geriausiai tiks būtent toks kiekis sirupo. Skanaukime!